"Hakkımızda"

Tarihi lezzetler sloganıyla yola çıkan firmamız, 1989 yılında Öz Çakıroğlu helva adı altında Malatya da kurulmuştur.
 
Çeyrek asır yıl önce küçük bir imalathane de helva üretimi yapmak amacıyla yola çıkan Öz Çakıroğlu ,Kısa zamanda gördüğü yakın ilgiden dolayı hem üretim kapasitesini hem de ürün çeşitliliğini daha da arttırarak helvanın yanı sıra tahin, pekmez, reçel, lokum ve çikolata üretimine de başlamıştır. Kaliteden öden vermeyen firmamız, daha sonraki yıllarda bölgenin en etkin firması olan Timur helvayı da bünyesine katmıştır. Somuncuzade, Niyaz-i Mısri, Battalgazi gibi markaların patentini alarak yeni yatırımlarla geleceği hedeflemiştir.
 
SO 9001:2000 ve TS-EN-ISO 22000 standartlarında üretim yapan Öz Çakıroğlu ; 6000 m2 kapalı alan ve 4000 m2 açık alan olmak üzere toplamda 10000 m2 alan içerisinde son teknolojiyle donatılmış modern tesislerde, hijyenik üretim şartlarına uygun şekilde sevilen lezzetlerin üretimini yapmaktadır. Üretim yeri; Avrupa Kalite ve AFI (Amerika Gıda Sanayi) gıda kalite standartlarına göre dizayn edilmiş ,epoxy yer kaplama ve anti bakteriel duvar başlıklarıyla donatılmıştır.
 
Bölgenin en büyük şekerleme üreticilerinden biri olan ve yurt içinde bölgenin en büyük pazar payına sahip olan firmamız; Başta Rusya olmak üzere Irak ve Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır.
 
Sofraların en lezzetli tatlarını bir araya toplayan Öz Çakıroğlu, İlk günkü Kalite ve lezzetinden taviz vermeyerek sizlerden gelen güç ve güven duygusuyla sizlere daha güzel lezzetler sunmak için çalışmaya devam edecektir.